В голямото разнообразие от песни, дадени от Учителя, някои са определено насочени към децата. Образите, които в тези песни се разкриват въздействуват пряко върху въображението им, създават им представа за разумността в природата, привикват ги да се усещат част от нея, и с това да навлизат неусетно в Големия Живот на Цялото.
29 октомври 1922
“Сладко медено”.Това е едно положително упражнение. Ще пеете това упражнение. всеки образ тук е активен. Като мислиш за него веднага ще се подсладиш. всичките киселини които те спъват се превръщат, сладко ще дойде, медено ще дойде. Сега ти трябва малко светлина. “От слънцето пратено” веднага тази светлина прониква. “От пчелите донесено” веднага ще мислиш за кошера, понеже пчелите са трудолюбиви, у тях има ред и порядък, ти ще мислиш за тях, и всичко туй ще внесе в теб ред и порядък. всяка една дума си има свой окултен израз. “Сладко медено” е нагласено по всички възможни форми, в които може да се яви “сладко медено” То е за да се възстанови електиречството в нас, да го тонираме. “Сладко медено”, това са правилно тонирани, ритмично тонирани думи.***
28 януари 1925
Песента “Малкият извор” е детинско упражнение. Христос казва: “Ако не станете като малките деца, няма да влезете в Царството Божие.” Щом сте деца щe пеете детински песни.
Песента "Малкият извор"
*** С този знак в настоящето и всички следващи издания са отбелязани текстовете на Учителя.