Алтернативен линк |
ВЪЗДЕЙСТВИЕ НА ДВИЖЕНИЯТА ВЪРХУ ЧОВЕКА
Движенията на ръката оказват влияние върху мозъка на и нервната система на човека. (ВЕЛИКОТО И КРОСИВОТО - 205).
Според езика на Природата, движението на цялата ръка означава едно нещо; движение на китката само - друго нещо, а движението й от лакътя надолу - трето нещо. Движението на цялата ръка означава материалистическо състояние. Това показва, че материализмът взима надмощие у човека. Движението на китката показва надмощие на умствения свят. Движението на ръката от лакътя надолу показва надмощие на духовния живот. Значи, движението от лакътя надолу представя връзка между материалистическия и умствения живот... Има разлика дали човек свири с цялата си ръка, с китката си само или от китката надолу. Който свири с китката си само, той развива своя мозък; който свири с цялата си ръка, той развива главно стомаха си. (ГОЛЯМОТО БЛАГО -182).
Когато посрещате приятеля си, когото обичате вие се ръкувате по особен начин с него, като поддържате специфична линия на обхода и поведение. Когато се ръкувате с човек, когото не обичате, линията на вашето поведение е съвсем друга... Когато се ръкувате с човек, когото обичате, движенията на мускулите на лицето и на цялото тяло са пластични, леки, с особена мекота. Макар и подсъзнателни, тези движения определят връзката и отношенията между душите. Движенията на майката към любимия й син са едни, а движенията на господаря към слугата са други. Значи движенията, които произвежда любовта в човека, се различават коренно от движенията на безлюбието. (БОЖЕСТВЕНИТЕ УСЛОВИЯ - 362).
Когато поставите ръцете си напред, с дланите навън, това движение влияе върху лицето ви, става обмяна между енергиите на ръцете и тези на лицето и главата. (СВЕТЛИНА НА МИСЪЛТА - 183).
Когато поставите ръцете на гърдите си, с дланите на тях, става обмяна между енергиите на ръцете и тези на гърдите. (СВЕТЛИНА НА МИСЪЛТА - 183).
Някои неща, някои движения имат смисъл, а някои, понеже не знаете значението им, остават безсмислени за вас. (ОБЩ ОКУЛТЕН КЛАС - II г. - 26 беседа - 8).
Щом движението е в хармония с мислите и чувствата ви, усещате една приятност. (ПРАВИЛА НА ОКУЛТНАТА ШКОЛА - 1923 г. - 7 беседа - 7).
А всяко едно чувство се определя от ред причини, от вибрациите на различните движения. (БЕСЕДИ, ОБЯСНЕНИЯ И УПЪТВАНИЯ - 289).
Да се движи човек по планините съзнателно, това значи, да изпитва истинска Божествена радост. (БОЖЕСТВЕН И ЧОВЕШКИ СВЯТ - 149).
Всяко криво движение е в състояние да опорочи и най-светлата мисъл. (ПОСОКА НА РАСТЕНЕ - 92).
Всяко физическо движение на човека е придружено с известна психическа промяна. (ПОСОКА НА РАСТЕНЕ - 92).
От движенията зависи ще подобри или влоши своето психическо състояние. (ПОСОКА НА РАСТЕНЕ - 92).
Щом вътрешният свят се уравновеси ще се възстанови хармония и в движенията на външните удове. (ДОБРИ НАВИЦИ - 30).
Всяко движение, което човек прави, оказва известно въздействие и върху самата Природа. (ВЪЗМОЖНИ ПОСТИЖЕНИЯ - 207).
Всяко дисхармонично движение на физическия свят произвежда дисхармония в астралния. Всяка дисхармония в астралния свят се отразява и в умствения. (ДОБРИШ НАВИЦИ - 30).